PALLADIUM je nejen místem, kde si přijdou na své milovníci nákupů, střetává se zde současnost s naší historií. Umělecká díla umístěná u vstupů do kancelářských prostor z náměstí Republiky a z ulice Na Poříčí tak připomínají střípky věhlasné české minulosti.
Krov jízdárny
Dřevěný krov jízdárny byl postaven v letech 1857 až 1861 podle návrhu architekta K. Pichala. Hlavní nosnou kostru tvoří třináct obloukových rámů (skruží). Vlivem vlhkosti a dřevokazných hub byl nutný restaurátoský zásah. A tak byly obloukové rámy demontovány, převezeny do restaurátorské dílny a po opravě znovu osazeny na původní místo.
Skleněné sloupy
V letech 1983 až 1985 vytvořil výtvarník Václav Cígler unikátní skleněné sloupy pro stanici metra Náměstí Republiky. Cestující se tak mohli kochat pohledem na lom světelných paprsků na laminovaných broušených sloupech. V 90. letech byly objekty odsunuty a poničeny vandaly. Autor proto tyto stély adaptoval pro PALLADIUM a od podzimu 2007 je můžete najít ve vstupní hale kancelářských prostor.
Pocta Josefu Kajetánu Tylovi
Pamětní deska na zdi vedle hlavního vchodu nákupního centra PALLADIUM připomíná pro čechy velmi významný fakt - právě v těchto místech Josef Kajetán Tyl napsal slova české hymny Kde domov můj. A připomene vám ho i obraz „GENIUS LOCI" české výtvarnice Dany Zámečníkové (*1945).
Fontánová plastika
Autorem Jezdeckého nádvoří je významný současný výtvarník Pavel Roučka. Jako inspirace mu posloužila historie objektu. Struktura starých kamenů ze 17. století a koňské žlaby ze století 19. ho uchvátily natolik, že se rozhodl zakomponovat je do svého díla. Fontánovou plastiku tvoří 7 mramorových žlabů, ze kterých kaskádovitě stéká voda.
Děkujeme, brzo se ozveme.
Mám zájem o prohlídku
Zanechte nám na sebe kontakt, spojíme se s Vámi.